Diamenty inwestycyjne – dlaczego warto?

Grupa ludzi biznesu i piramida sztabek złotaDiamenty kojarzą nam się przede wszystkim z ekskluzywną biżuterią i w szczególności, w tym celu są wydobywane i wykorzystywane. Jednak w związku z ich wysoką ceną skupu utrzymującą się nieprzerwanie od wielu lat, stanowią również opłacalny rodzaj lokowania kapitału, w który, w obecnych czasach, warto inwestować.

  1. W przeciwieństwie do innych przedmiotów transakcji, diamenty jako swoisty rodzaj pieniądza nie są w żaden sposób obciążone dodatkowymi podatkami, ubezpieczeniami czy innymi regulacjami, jakie zostały zastosowane w przypadku innych kruszców inwestycyjnych – dzięki temu sami możemy decydować o ich losie (np. oddać w prezencie czy sprzedać), czyli o stanie naszej lokaty.

  2. Popyt na diamenty nie ma końca. W związku z powolnym wyczerpywaniem się złóż w obliczu coraz większej konsumpcji, ceny skupu nieprzerwanie rosną a perspektywa bliskiego zakończenia kryzysu gospodarczego prognozuje wzrost ich ceny nawet ponad 50%. Informacji szukaj pod hasłem- diamenty inwestycyjne